TARİHİ İSTANBUL KUMPİR & WAFFLE 2019 ULUSAL STRATEJİ

2019 Yılında
Tarihi İstanbul Kumpir & Waffle
iki yeni restoran formatının “ Mini & Freestander ” hedeflenen uluslararası genişleme stratejisini sürdürmektedir.

         2018 Yılı ilk yarısında uluslararası genişlemesine 3 yeni restoran açıktık.
Tarihi İstanbul Kumpir & Waffle küresel varlığı 7 ülkede 13 restoran sahip. Yılın ikinci yarısında dünyanın dört bir yanına açılacak daha fazla açıklık ile 2018 yılında 33-38 yeni lokanta hedef alındı. Yönetim, hedeflenen uluslararası genişleme stratejisini sürdürmektedir.

        Ayrıca,  Tarihi İstanbul Kumpir & Waffle Mini ve Tarihi İstanbul Kumpir & Waffle Freestander adlı iki yeni restoran format pilotları da açıldı. İki Mini, bir Freestander toplamda üç Tarihi İstanbul Kumpir & Waffle “Mini ve Freestander” başladı. Mini Tarihi İstanbul Kumpir & Waffles, şu anda çeşitli ulusal ve uluslararası lokasyonlarda test edilen, önemli ölçüde daha düşük yatırım maliyetleri ile karakterize edilen daha rantabl ve spesifik restoranlardır.

         İtalya'nın Bari şehrinde, Tarihi İstanbul Kumpir & Waffle kısa bir süre önce başka bir Freestander açtı. Adından da anlaşılacağı gibi, Freestanders şehir merkezlerinin dışındaki önemli yerleşim alanları, sahil şeridi,spesifik acık alanlar ve trafik kavşaklarında inşa edilen daha geniş müstakil restoranlar. Pilot çalışması sonrasıyapılan analitik çalışması ardından, Tarihi İstanbul Kumpir & Waffle’nin yönetim, denetleme kurulu Mini ve Freestander'ların daha fazla devreye girmesine karar verildi.

         Şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı mesajı “Uluslararası genişlememiz planlamaya devam ediyor ve 2018'in ikinci yarısında iyimseriz. Yeni Mini pilot ve Freestander, yenilikçi restoran formalarımızın potansiyel genişlemesi için bize değerli bilgiler sağlayacaktır”